Sunlight Group-Triathlon Holding Mega Anlaşması

Sunlight Group-Triathlon Holding Mega Anlaşması

Triathlon’un %51’inin Sunlight tarafından satın alınmasına yönelik ilk anlaşmanın ardından, iki kuruluş tek bir Grup ve sektör şampiyonu olarak birleşti.

Olympia Group’un bir üyesi ve intralojistik sektörü için yenilikçi endüstriyel mobilite pilleri ve yenilenebilir enerji için Energy Storage Systems konusunda uzmanlaşmış küresel teknoloji şirketi Sunlight Group Energy Storage Systems, Triathlon Holding GmbH’nin sermayesinin %100’ünü satın aldığını duyurdu .

Anlaşma, 2023’ün başında duyurulan Triatlon’un %51’inin satın alınmasının ardından iki şirketin otonom ticari operasyonunun yanı sıra sinerjilerin keşfedilmesi ve güçlendirilmesini de içeriyor. Triathlon’un %100’üne sahip olmak; müşterilerin, hissedarların, hissedarların ve Sunlight Group’un 3.200’den fazla çalışanının yararına söz konusu sinerjiyi çok daha hızlı maksimize etme potansiyeline sahiptir.

Daha spesifik olarak, birleşik ve önemli ölçüde güçlendirilmiş Sunlight Group, artık ortak varlıklarını ve kaynaklarını bir endüstri şampiyonu olmak ve hem endüstriyel mobilite pillerinde hem de yenilenebilir enerji kaynakları için hızla büyüyen enerji depolama sektöründe ortaya çıkan mevcut fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmak için kullanabilir. Şirket için güçlü bir odak noktası olacaktır.

Satın alma anlaşması aynı zamanda dünya genelinde tek bir Yönetim ekibi altında işletilen üretim tesislerini optimize ederek, konumları veya müşteri tabanları ne olursa olsun müşterilere daha iyi hizmet verilmesini sağlayacak. Ayrıca, Sunlight Group’un güçlü yeteneklere sahip olduğu ve daha da geliştirmek için önemli kaynaklara yatırım yaptığı kritik lityum-iyon teknolojisi sektöründe inovasyonu hızlandıracak.

Triathlon Group’un kurucusu ve Genel Müdürü Martin Hartmann’ın Sunlight Group’ta azınlık hissedarı ve Yönetim Kurulu üyesi olmasıyla, birleşik Grubun yönetimi de anlaşma kapsamında güçlendirildi. Bay Hartmann ayrıca, doğrudan Sunlight Group CEO’su Lampros Bisalas’a bağlı olarak, endüstriyel mobiliteden sorumlu yeni Grup Ticari Sorumlusu olarak Sunlight’ın Yönetim Ekibinde önemli bir liderlik rolü üstlenecek.

Gelişmeleri değerlendiren Sunlight Group Yönetim Kurulu Başkanı Gordon Riske şunları söyledi : “Yönetim kurulu adına Martin Hartmann’a ekibe hoş geldiniz demek istiyorum. Paha biçilmez deneyimi ve uzmanlığıyla büyük katkı sağlayacağından eminim ve Sunlight Group’un her düzeyde optimum büyümesini hedefleyerek onunla çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Sunlight Group CEO’su ve İcra Kurulu Üyesi Lampros Bisalas şunları ekledi: “20 yılı aşkın bir geçmişe dayanan bir iş birliğinin mümkün olan en iyi şekilde sonuçlanması beni heyecanlandırıyor. Martin’in sektörümüzdeki ve aslında bizim için çok önemli olan pazarlardaki zengin deneyimi paha biçilemez. Yalnızca, faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde liderliği hedefleyen Tek Grup vizyonumuzdan elde edilecek kazanımlar var.”

Martin Hartmann, Sunlight Group’taki bu yeni bölüm hakkında şunları söyledi: “Bu sıcak karşılama için Sunlight Group’a tüm kalbimle teşekkür etmek istiyorum. Ekibin tüm üyeleriyle tanışmak ve müşterilerimizi ve çalışanlarımızı desteklemek için yeni görevimden elimden gelenin en iyisini sunmak için sabırsızlanıyorum.”

Birleşik Sunlight Group, toplam 15 üretim birimiyle faaliyet gösterdiği Avrupa ve ABD pazarlarına odaklanarak, sektörlerinde küresel bir liderlik rolü üstlenmeye hazırlanıyor. Kuruluş, hem kurşun-asit hem de lityum-iyon pillerdeki kapsamlı yatırımlarının yanı sıra ölçeklenebilir üretim ve yenilik yeteneklerini geliştirerek karbondan arındırma, enerji geçişi ve güvenliğe katkıda bulunacak. Ve son olarak, yeni kurulum şirketin Avrupa topraklarında endüstriyel mobilite ve Enerji Depolama Sistemleri sektörlerine özel lityum-iyon pil hücreleri üreten 20 GWh Gigafactory kurma hedeflerini gerçekleştirme konumunu önemli ölçüde ilerletiyor.

 

Merlion Energy 
FRONIUS ve SUNLIGHT Yetkili Distribütörü