Aile Otoparkını Evde Elektrikli Şarj İstasyonuna Dönüştürme

Aile Otoparkını Evde Elektrikli Şarj İstasyonuna Dönüştürme

Dietachmair ailesi, yeni otoparklarını bir PV sistemi ile donattı ve şimdi elektrikli arabalarını her zamankinden daha uygun maliyetli bir şekilde şarj etmek için bir Fronius Wattpilot kullanıyor.

Fırtınalar, dolu ve sulu kar – Dietachmair ailesi, arabalarını giderek sıklaşan şiddetli hava koşullarından korumak için kapalı bir park alanı istedi ve aynı zamanda pratikliği keyifli olanla birleştirmek istedi: Güneş panelleri ile yeni planlanan carport sadece aile evinin görünümüne uyması değil, aynı zamanda işlevsel olarak evle bütünleşmesi gerekiyordu. Çatıdaki mevcut PV sistemine ek olarak, güneş garajı artık ailenin daha da fazla güneş enerjisi üretmesine ve tüketmesine olanak tanıyor. Fronius Wattpilot, fazla FV enerjisini doğrudan kullanır ve ailenin e-arabalarını her zamankinden daha uygun maliyetli bir şekilde şarj eder. Bu, Dietachmair’in aile otoparkını kendi elektrikli şarj istasyonuna dönüştürdü.

 

Güneş Enerjisi Garajı ve Elektrikli Araba – Mükemmel Ekip

 

Franz Dietachmair, “Son yıllarda, çocuklar büyüdükçe, enerji tüketimimiz de arttı,” dedi. “İşte o zaman PV sistemimizi genişletmek istediğimizi anladık.” Ancak mevcut PV sisteminin yükseltilmesi tek sorun bu değildi: Franz Dietachmair ve eşi geçen yıl elektrikli mobiliteye geçiş yaptıktan sonra, evde elektrikli arabaları için akıllı bir şarj çözümü de aradılar. Aile babası inançla, “Otopark bizim için mükemmel bir çözümdü,” diyor.

>> Fronius Wattpilot’u elektrikli otomobillerimizi FV sistemin fazla enerjisiyle şarj etmek için kullanıyorum. Şarjın bize neredeyse hiçbir maliyeti yok. Her iki aracı da bir hafta sonunda tamamen şarj edebilir ve tüm hafta boyunca ücretsiz olarak kullanabiliriz. Fronius Wattpilot her şeyi kontrol ediyor ve yönetiyor – bence harika  <<

Franz Dietachmair